Warning: dirname() expects exactly 1 parameter, 2 given in /data/web/virtuals/108711/virtual/www/wp-content/plugins/intelly-related-posts/includes/actions.php on line 10
Rozhledna nad Orlovem u Příbrami - Tipy na výlety, zajímavá místa a cyklotrasy v Česku
mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionů



Rozhledna nad Orlovem u Příbrami

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna či spíše vyhlídková věž se nachází v lokalitě Výsluní na východním úpatí vrchu Třemošná (778 m) nad osadou Orlov, která je součástí Příbrami.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Byla postavena na pozemku Vojenských lesů v roce 2009 a svým vzhledem připomíná spíš myslivecký posed. Tato malá dřevěná rozhledna je necelých 5 m vysoká a vyhlídka se nachází v 3,6 m. Vede na ni 10 schodů.

Je volné přístupná a nachází se v nadmořské výšce 653 m. Nabízí daleké výhledy především na východ, jihovýchod a severovýchod. Můžeme odsud vidět Hrby, Březové hory, Svatou Horu a Příbram. Severní a západní směr zastiňují okolní porosty. Přístup vede od západního okraje osady Orlová a autem dojedete až k rozhledně.

Foto: D. Sedlák. Děkujeme.


GPS souřadnice

49.6864838, 13.9468062 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 41' 11.34168'', E 13° 56' 48.50232''



Výlet - mapa okolí



Víte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?



Pridat.eu
Čtěte:   Rozhledna Boubín

Napište nám komentář k tomuto článku




Tipy na výlety v regionu