mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Zvonička u Otmíče u Berouna

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Dřevěná rozhledna se nachází necelý kilometr od obce Otmíče v areálu vinařství Johanka cca 15 km jihozápadně od Berouna v nadmořské výšce 350 m.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Rozhledna se jmenuje Zvonička, ale říká se jí také Strážní věž proti špačkům. Byla postavena v roce 2009 v areálu nově budovaného vinařství občanských sdružením Vinice pod Otmíčskou horou. Jelikož se nachází v areálu oploceného vinařství Johanka, je přístupná pouze po předchozí domluvě s Ing. Hrdličkou na tel. čísle 737 683 587 nebo se lze domluvit na místě.

Je celkem 8 m vysoká a vyhlídka je umístěna v 5 m. Vede na ni žebřík s 20 schody. V případě pořádání různých akcí bývá osvětlena. Nabízí výhled na jižní část Křivoklátské vrchoviny, hrad Točník, Plešivec, Písek a nejvyšší bod Radečské vrchoviny Radeč. Dostanete se sem sjezdem z dálnice D5 (exit 34) u městečka Žebrák, dále pokračujte na Praskolesy a Otmíč. Přímo k vinařství vede polní cesta směrem na východ.

Web: www.vinice-otmice.cz/cs/

Rozhledna Zvonička u Otmíče u Berouna

Foto: Daniel Sedlák. Děkujeme!


GPS souřadnice

49.8683886, 13.9508747 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 52' 6.19896'', E 13° 57' 3.14892''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu