mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůŠumava

Rozhledna Boubín

Rozhledna se nachází na vrcholku hory Boubín (1362 m), což je jeden z nejvyšších a nejznámějších vrcholků Šumavy. Známý je především díky přírodní rezervaci Boubínský prales, která byla založena již roku 1858 a rozkládá se na ploše 666 hektarů. Rozhledna se nachází cca 20 km západně od Prachatic.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...

komentáře

Rozhledna na Mařském vrchu u Vimperka

Tento objekt je zajímavou stavbou, kde rozhledna je součástí kaple. Byla postavena v roce 1936 na Mařském vrchu (907 m) a s touto myšlenkou přišel archivář a farář František Teplý z Malenic roku 1935.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (0)
Loading...

komentáře

Rozhledna Bolfánek u Chudenic

Své netradiční jméno Bolfánek získala počeštěním ze jména Wolfgang. V dřívějších dobách zde stávala kaplička svatého Wolfganga, postavená na paměť návštěvy řezenského mnicha Wolfganga, který zde údajně žehnal české zemi. Vracel se tudy z Prahy, kde vysvětil roku 973 prvního českého biskupa Dětmara.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...

komentáře

Rozhledna Libín u Prachatic

Rozhledna se nachází na nejvyšším vrchu šumavského podhůří na hoře Libín nad Prachaticemi v nadmořské výšce 1096 m. Byla postavena v letech 1881 – 1883 a za jejím zrodem stál Šumavský klub turistů.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-1)
Loading...

komentáře (4)

Tanvaldský Špičák

Rozhledna na vrchu Špičák (nadmořská výška 830,6 metrů) byla postavena v roce 1909 a o rok později u ní byla vystavena chata, který byla v roce 1930 přestavěna, rozšířena a vyhlídková plošina rozhledy, která je ve výšce 18 metrů, dnes vyčnívá z této turistické chaty.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...

komentáře

Lanový park Libín

Trávíte rádi svůj volný čas netradiční zábavou? Máte rádi aktivní odpočinek? Pak s námi navštivte Lanový park Libín, který je postaven na rozloze jednoho hektaru a tím je jedním z největších v Čechách i ve střední Evropě. Lanový park leží v nadmořské výšce 1000 metrů nad mořem a nachází se  na úpatí Libína, v prachatickém okrese. Nalezneme ho jen pár metrů od vyhlídkové rozhledny Libín.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-1)
Loading...

komentáře

Naučná stezka kolem řeky Vydry

Údolí nejmalebnější a nejdivočejší šumavské řeky Vydry nacházející se mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou, považované za jedno z nejkrásnějších míst u nás každoročně láká tisíce domácích i zahraničních turistů. Vydat se k této překrásné řece můžete po naučné stezce Povydří vedené po silničce skalnatým údolím a obdivovat tak nádherné přírodní scenérie.
Zobrazit celý výlet »

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...

komentáře (2)