mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna na Mařském vrchu u Vimperka

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (0)
Loading...
Orientační mapka výletu

Tento objekt je zajímavou stavbou, kde rozhledna je součástí kaple. Byla postavena v roce 1936 na Mařském vrchu (907 m) a s touto myšlenkou přišel archivář a farář František Teplý z Malenic roku 1935.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Již v červenci roku 1935 byl založen fond určený pro stavbu rozhledny a zároveň byla ustavena stavební komise. Byl položen i základní kámen. Slavnostní otevření proběhlo 24. května 1936 a jeho součástí bylo i vysvěcení kaple. V následujících letech zde byla postavena i restaurace, která však po druhé světové válce zmizela a byl zde postaven vysílač Českých radiokomunikací. V roce 2004 byla provedena na celém objektu celková rekonstrukce a byly opraveny i sloupy křížové cesty, které lemují cestu na vrchol. Bylo vytvořeno i kryté turistické odpočívadlo. Finančně se na rekonstrukci podílela obec Svatá Máří a Jihočeský kraj.

Rozhledna je celkem 12 m vysoká a nabízí vyhlídku na okolí z výšky 8 m. Vede na ni 37 schodů a je volně přístupná. Nabízí výhledy pouze severním směrem na přilehlou část Šumavy a Brd, ostatní směry výhled z důvodu zalesnění neumožňují.

 

Foto: Martin Čada. Děkujeme.


GPS souřadnice

49.0734126, 13.8442004 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 4' 24.28536'', E 13° 50' 39.12144''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu