mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna na Slabošovce u Besednice

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Tato rozhledna slouží také jako telekomunikační stožár a umožňuje výhled na Blanský les, Novohradské hory, Slepičí hory i přilehlou část Šumavy. Byla postavena v roce 2002 na kopci Slabošovka u Besednice na Českokrumlovsku v nadmořské výšce 624 m a v témže roce byl i zpřístupněn vyhlídkový ochoz pro veřejnost.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Rozhledna měla být původně postavena na nedalekém nejvyšším vrchu Slepičích hor na Kohoutu (840 m). Zde v dřívějších dobách stávala dvoupatrová triangulační věž, která však zanikla v 60. letech 20. stol. Poté zde byla zřízena vojenská pozorovatelna, která zanikla roku 1993. Nyní je zde umístěna nepřístupná telekomunikační věž. Jelikož se nepodařilo domluvit rozhlednu na Kohoutu, tak na návrh společnosti T-Mobile, byla postavena věž s rozhlednou na nedaleké vyvýšenině Slabošovka.

Věž je 36 m vysoká a vyhlídková plošina se nachází v 24 m. Vede na ní celkem 120 schodů. Je volně přístupná. Dostanete se k ní po polní cestě z Besednice po zelené turistické značce vedoucí na obec Malče, kde je odbočka na Slabošovku.

Foto: Jaroslav Velc. Děkujeme


GPS souřadnice

48.7903581, 14.5385063 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 47' 25.28913'', E 14° 32' 18.62257''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu