mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna na Kraví hoře, Hojná Voda

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna na Kraví Hoře poblíže Hojné Vody vznikla přebudováním z vojenské hlásky v polovině roku 2001. Vojenská hláska zde byla zřízena za účelem ochrany západní hranice za minulého režimu.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Po roce 1989 byla oblast opuštěna vojáky a stala se volně přístupnou veřejnosti. Výstup na věž byl však poměrně nebezpečný, protože bylo nutné vylézt po kovovém žebříku. Vstup byl zakázán, ale mnozí turisté si výhled i přes tento zákaz nenechali ujít. Zvrat v této situaci nastal až na konci 20. století, kdy byla věž přebudována na telekomunikační věž mobilního operátora s vyhlídkovou plošinou, a bylo zbudováno točité schodiště.

Jedná se o rozhlednu s železnou konstrukcí, která je umístěna na vrcholu Kraví hory (952 m). Celková výška rozhledny je 42 m a vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 32m. Na vyhlídkový ochoz vede 133 schodů. Dostupnost je trošku složitější. Auto lze zaparkovat na konci obce Hojná Voda na malém parkovišti a poté se vydat po červené nebo zelené turistické značce na vrchol. Cesta je dlouhá asi 1,5 km. Do obce Hojná Voda lze dojet i autobusem. V případě železniční dopravy je nejbližší železniční stanice v Nových Hradech (cca 15 km).

Rozhledna je volně přístupná.

Foto: P. Žemlík


GPS souřadnice

48.7309455, 14.7197914 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 43' 51.40363'', E 14° 43' 11.24908''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu