mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůVyhlídková věž u Lomnice nad Lužnicí

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Jedná se spíše o pozorovatelnu, ze které lze pozorovat Lomnický velký rybník, který má 25 hektarů. Je součástí naučné stezky „Velký a Malý Lomnický rybník“  a byla postavena v roce 2002. Nachází se v nadmořské výšce 430 m.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Naučná stezka s 15 zastaveními byla vybudována za finanční pomoci Evropské unie v rámci  programu Phare. Dále se na její výstavbě podíleli město Lomnice nad Lužnicí, Lesy ČR a Správa CHKO Třeboňsko. Součástí naučné stezky je i tato dřevěná vyhlídka, která mnohým může připomínat myslivecký posed. Je vysoká 7 m, vyhlídka je ve 4 m a výhled si užijete po výstupu 20 schodů. Vyhlídka je volně přístupná a stejně jako o zbytek naučné stezky se o ni stará lomnický skautský oddíl 13 klíčů.

Naučná stezka zahrnuje jednotlivá zastavení s informačními cedulemi, pozorovací kryt, v místě bývalé plovárny zázemí při nepřízni počasí, dřevěný mostek vedoucí přes jedno z ramen Velkého Lomnického rybníka a odpočinkový koutek se šplhacími lany.

Přístup k vyhlídce vede po zmíněné naučné stezce od hřbitova v Lomnici nad Lužnicí.

Foto: J. Velc. Děkujeme.


GPS souřadnice

49.0934288, 14.7130537 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 5' 36.34386'', E 14° 42' 46.99333''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu