mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůMedvědí stezka – Šumava

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+9)
Loading...
Orientační mapka výletu

Dneska se vydáme na jednu z nejkrásnějších turistických tras na Šumavě ato na Medvědí stezku nedaleko lipenského jezera. Její délka je 14 km, ale pokud chcete využít kratší trasy, pak se vydejte mezi osadami Ovesná a Jelení se zajímavými skalními útvary na úbočí Perníku (asi 7 km).

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Nenechte se připravit o nezapomenutelné zážitky na této stezce. Uvidíte nejenom monumentální skalní útvary, zajímavý úsek technické chráněné památky Schwanzenberský plavební kanál, ale rovněž místo, kde byl zastřelen poslední divoce žijící šumavský medvěd.

Medvědí stezka se nachází na jihovýchodě Národního parku Šumava v nadmořské výšce 740 – 1040 m v obci Stožec. V terénu byla vyznačena již v roce 1967. Žlutá turistická značka začíná v železniční stanici Ovesná a končí po čtrnácti kilometrech na nádraží v Černém Kříži. Turisté musí překonat trasu s převýšením tři sta metrů, proto je vhodnější obrácené pořadí a vydat se z Černého Kříže do Ovesné.

Tímto směrem vás jednak čekají ty nejhezčí místa až v druhé polovině trasy a především jdete více z kopce než naopak a to hlavně potěší děti. Cestou uvidíte množství kamenných útvarů s romantickými názvy jako Skalní vyhlídka, Perníková věž, Soutěska lapků, Gotický portál, Kaple, Hřib, Viklan, Kamenná kráska a Obří kostky a další i nepojmenované čekající na Vaši fantazii. Půjdete i kolem krásného Jeleního jezírka, uvidíte podzemní tunel Schwarzenberského plavebního kanálu i s jeho dvěma portály – bude se pořád na co dívat. Kratší část můžete absolvovat i s dětmi, jinak je stezka docela náročná jak terénem, tak převýšením. Občerstvení je jen v Jeleních Vrších takže svačinu a pití sebou.

Medvědí stezka
Stožec
okres Prachatice
Web: http://www.jiznicechy.org/cz/index.php?path=ns/medved.htm

Celoročeně přístupné.

Zdroj fotek: jiznicechy.org


GPS souřadnice

48.8592945, 13.8216206 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 51' 33.4602'', E 13° 49' 17.83416''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Medvědí stezka – Šumava

  1. Martina Hábová

    Na Šumavě je nádherně

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu