mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůNaučná stezka kolem řeky Vydry

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Údolí nejmalebnější a nejdivočejší šumavské řeky Vydry nacházející se mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou, považované za jedno z nejkrásnějších míst u nás každoročně láká tisíce domácích i zahraničních turistů. Vydat se k této překrásné řece můžete po naučné stezce Povydří vedené po silničce skalnatým údolím a obdivovat tak nádherné přírodní scenérie.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

V řečišti se povalují obrovité balvany, kolem kterých si zdaleka slyšitelný prudký tok hledá cestu a místy vytváří tzv. obří hrnce.  Obří hrnce v řečišti jsou válcovité prohlubně, vznikající výmolnou činností vody. Na stráních nad údolím řeky se zachovala četná kamenná moře a nad nimi skalní útvary zvané „hrádky“, např. viklan Baba, Mnich, Pana. Přibližně v půli cesty Vás jistě zláká k odpočinku romanticky v údolí usazená Turnerova chata s populární vydrou na zahrádce.

Cesta po které vede naučná stezka byla vybudována po lesní kalamitě v roce 1888 po svážení dřeva. Dnes již není množství vody v řece takové jako dřív, protože po dokončení Vchnicko-Tetovského kanálu byla její část odvedena jinam.
Řeka je pouze částí jednoho velkého toku, nemá ani pramen, ani ústí. Vzniká na Modravě spojením Modravského, Roklanského a Filipohuťského potoka. Na Čeňkově Pile se spojuje s Křemelnou a dává tak vzniknout Otavě, druhé největší šumavské řece.

Povydří je považováno za nejkrásnější a nejromantičtější část Šumavy.

Trasa naučné stezky v obci Srní je volně přístupná po celý rok.

Řeka Vydra
Čeňkova Pila
Web: http://www.naucnoustezkou.cz/naucna-stezka-povydri

Zdroj fotek: naucnoustezkou.cz/naucna-stezka-povydri


GPS souřadnice

49.1073484, 13.4934005 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 6' 26.45424'', E 13° 29' 36.2418''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentáře k Naučná stezka kolem řeky Vydry

  1. Milena Konečná

    Letos jsem ji prošla. Nádherné.

  2. Alena Jarošová

    „Nádhera, šli jsme ji už dvakrát :-)“

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu