mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůKlatovské katakomby

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Stojíte-li na hlavním klatovském náměstí, nemůžete přehlédnout impozantní průčelí jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce. Právě pod tímto chrámem se skrývají katakomby, místo tajuplné a nadmíru tísnivé, opředené řadou legend a pověstí.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Kostelní krypta totiž vznikla především jako místo pro pohřbívání rektorů a učitelů jezuitské koleje. Od poloviny 17. století do roku 1784, kdy bylo pohřbívání v kostelech zakázáno, bylo v katakombách pochováno více než 200 těl. Díky důmyslnému systému průduchů v pilířích kostela, volnému přístupu vzduchu a vhodnému složení půdy byla těla pohřbených mumifikována, do dnešních dnů se zachovalo přibližně čtyřicet mumií, které si samozřejmě můžete prohlédnout.

Nenechte si ujít tuto zajímavost a ojedinělý způsob mumifikace. Jistě Vás osloví i důmyslný systém větracích kanálů v dutých pilířích kostela, vyústěných nad klenbou chrámu.

Mnohým rodičům připadá návštěva takového místa odpudivá, nicméně pro děti to bývá zážitek, na který velmi rády a velmi dlouho vzpomínají. Na místě je proto varování – pokud Vám vadí i pouhé klábosení o mumiích,  katakombám v Klatovech se raději vyhněte.

Klatovské katakomby
náměstí Míru 63
339 01 Klatovy
Tel.: 376 320 160.
Web: http://www.katakomby.cz

 

Zdroj fotek: http://www.katakomby.cz


GPS souřadnice

49.3946068, 13.2931992 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 23' 40.58448'', E 13° 17' 35.51712''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu