mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZoologická a botanická zahrada Plzeň

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Zoologická zahrada Plzeň vznikla již v roce 1926 na břehu řeky Radbuzy v městské části Doudlevce. ZOO Plzeň  je druhá nejstarší v ČR a od roku 1963 působí v současném areálu na Lochotině, kde se v roce 1981 sloučila se sousední botanickou zahradou. ZOO Plzeň nabízí množství zábavy pro malé i velké.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

K historicky vůbec prvním chovancům plzeňské zoo patřily opičky, dále pak šakal a liška. Postupně se zoo rozrůstala o další zvířátka jako např.srnce, fretky, myši, mývaly, oslíky po medvěda, malpy, lvy a levharta. V roce 1963 se zde již chovalo 70 zvířat. Jedním z nejvzácnějších obyvatel této zoologické zahrady byly plaché antilopy s chobůtkem – sajgy tatarské. v 50. letech již zahrada chovala i druhy, které se posléze staly součástí i dnešní novodobé ZOO – pumy,  muflony, jaky, pakoně, velblouda, rysy, vlky a hyeny.

ZOO Plzeň má rozlohu 21 ha a od roku 1996 je postupně přetvářena na zoogeografický biopark. V tomto roce také zanikla řada zastaralých výběhů a expozic a bylo rozhodnuto pojmout tento areál jako několik celků reprezentujících světové zoogeografické oblasti. Záměrem bylo ustoupit od klecí a voliér pro jednotlivé druhy ve prospěch biotopových smíšených zoologicko-botanických expozic s co největší vypovídající hodnotou. Rozsáhlou přehlídku ryb, obojživelníků i plazů můžete spatřit v expozici Akva Tera.

Zajímavostí je jistě také to, že až 70 % chovaných druhů se nevyskytuje v žádné jiné české ani slovenské zoo. Těšit se můžete až 1100 druhů živočichů zastoupených asi 6 000 exempláři.

Od roku 2003 zde naleznete také unikátní DINOPARK s napodobeninami dinosaurů ve skutečné velikosti. Nenechte si ujít ani unikátní statek Lüftnerka z 19. století, na kterém jsou chována domácí zvířata a mimo jiné vystavena také expozice s 400 dobovými nástroji. Jistě Vás zaujmou i různé výukové programy, komentované prohlídky, ale i prohlídka setmělou zahradou s průvodcem. K odpočinku a občerstvení vám skvěle poslouží restaurace Kiboko nebo stylové občerstvení „sibiřský srub“.

Otevírací doba:
listopad – březen denně od 9.00 do 17.00
duben – říjen denně od 8.00 do 19.00

Zoologická a botanická zahrada Plzeň
Pod Vinicemi 9
301 16 Plzeň
Tel.: 378 038 325
Web: http://www.zooplzen.cz

Zdroj fotek: zooplzen.cz


GPS souřadnice

49.7569256, 13.3558177 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 45' 24.93216'', E 13° 21' 20.94372''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu