mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůDům pohádek – Plzeň

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Dům pohádek zní jako zajímavý cíl výletu pro děti. Plzeňský Dům pohádek takový cíl určitě splňuje. Pokud své ratolesti chcete na několik hodin zabavit, v domě pohádek uprostřed Lochotínského pardu zábavu určitě najdou.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Dům pohádek v Plzni naleznete nedaleko oblíbeného Dinoparku a plzeňské ZOO. Uprostřed Lochotínského parku se nachází malá chaloupka, která pravda není z perníku, ale zato obsahuje stálou expozici pohádkových postaviček z nejoblíbenějších českých Večerníčků. A koho zde najdete? Například ze své místo má Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka, hrdinové z lesa Řáholce – Manka, Cipísek a Rumcajs. Nesmíme opomenout na Krtečka, v lavici sedí Mach a Šebestová, Maxipes Fík a svůj kouzelný klobouk zde mají i Králíci z klobouku.

Expozice samozřejmě nejsou všechno. Malí návštěvníci mohou zavítat do školičky Macha a Šebestové a nanečisto si vyzkoušet, jak to vlastně bude vypadat ve škole. Připravena je i tvůrčí dílna, které průběžně se měnícím kreativním programem ukousne další volný čas vašim drobečkům. A pokud by děti tvořivost opustila, je připraveno multifunkční divadlo.

Pokud se budete v Domě pohádek pohybovat, s velkou pravděpodobností zde narazíte i na živé maskoty – Večerníčka, Křemílka a Vochomůrku nebo Krtečka. Rodiče mohou svoji zaslouženou chvilku klidu trávit v nekuřácké kavárně, která je vybavena i dětským koutkem pro ty nejmenší. Vzhledem k bezpečně řešeným interiérům není třeba mít o děti strach.

Střecha Domu pohádek je pojata rovněž jak jinak než pohádkové – pohádkoví kouzelníci vykouzlili krásné rozlehlé hřiště plné herních prvků, prolézaček a pískovišť.

Otevírací doba – denně 9:00 – 17:00 hodin
Vstup je umožněn pouze v přezůvkách – nezapomeňte je proto sobě i dětem vzít.

Dům pohádek
ulice Na Chmelnicích (nedaleko Dinoparku či horní části ZOO)
Plzeň
Web: http://www.dumpohadek.cz/

Zdroj fotek: dumpohadek.cz


GPS souřadnice

49.7626325, 13.3558613 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 45' 45.477'', E 13° 21' 21.10068''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu