mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůArcheopark Prášily

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...
Orientační mapka výletu

Pokud Vás zajímá, jak se dříve žilo v Česku před dvěma tisíci lety, pak se s námi vydejte prozkoumat Archeopakr Přášily. Šumavská obec Prášily leží 9 km jihozápadně od Hartmanic a přibližně 11 km jihovýchodně od Železné Rudy.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Tento archeopark je zajímavý především tím, že jsou zde postaveny rekonstrukce skutečných nálezů. Jistě Vás osloví krásný roubený srub, dílna na výrobu látek, keramická dílna a mnohé další stavby. Pokud budete mít zájem, můžete se zúčastnit i výukového programu „Jak žili Keltové“ a vyzkoušet si tak na vlastní kůži různá keltská řemesla.

Keltové žili na našem území od 6. století až do 1. stolení př.n.l. a tento národ u nás zanechal velké množství pozůstatků z bronzu, železa, skla. V Archeoparku Prášily najdete největší rekonstrukci keltské vstupní brány ve Střední Evropě. Klešťovitá brána (vstupní brána) a opevnění je postaveno podle nálezu z oppida Nevězíce.

Vyzkoušíte si např. pečení placek, rozdělávání ohně, výrobu šperků, mletí mouky, sekání dřeva keltskou sekerou a to vše v dobovém zapůjčeném oblečení.

Archeopark nabízí i možnost ubytování a v jeho okolí lze navštívit další zajímavá místa jako např. Prášilské jezero, jezero Laka a vrchol s rozhlednou Poledník.

Archeopark Prášily
342 01 SUŠICE 1
Tel.: 602 340 991
Web: http://www.archeoparkprasily.cz/

Otevírací doba:
květen až říjen: denně od 9 do 18 hodin. Během zimního období je vstup volný, je však omezen množstvím sněhu.

Zdroj fotek: www.archeoparkprasily.cz


GPS souřadnice

49.1046181, 13.3790331 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 6' 16.62516'', E 13° 22' 44.51916''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu