mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůMuzeum voskových figurín – Český Krumlov

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...
Orientační mapka výletu

Dnes se vydáme do nově zrekonstruovaného renesančního domu v samotném srdci Českého Krumlova,  kde můžete obdivovat středověká řemesla a setkat se s některými českými králi a císaři. Ano, řeč je o muzeu voskových figurín.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Nenechte si ujít expozici historických řemesel. Poznáte život Rožmberků v čele s Petrem Vokem, dvůr Rudolfa II. s jeho alchymisty a zažijete netušené překvapení při zjevení Bílé paní.

V síni slávy se můžete těšit na řadu zajímavých osobností – vedle sebe tu stojí např. prezidenti T.G. Masaryk, E. Beneš a V. Havel, ale též B. Smetana, A. Dvořák a E. Destinová. Zajímavé jsou i voskové figuríny dobových řemeslníků, vězňů a mučitelů. Celá expozice je doplněna špičkovými světelnými a zvukovými efekty.

Na ploše 600 čtverečních metrů je vystaveno okolo 100 exponátů a desítky dalších dobových rytin. Mystickou atmosféru dotvářejí krásné voskové figuríny umístěny v autentickém prostředí. Muzeum voskových figurín v Českém Krumlově okouzlí nejen děti, ale též dospělé.

Muzeum voskových figurín
Kájovská 68
381 01 Český Krumlov
Tel.: 380 712 236
Web: http://www.cesky-krumlov-ubytovani.com/muzeum-voskovych-figurin.php

Otevírací doba:
otevřeno celoročně a to denně od 9:00 – do 20:00 hod.

Zdroj fotek: http://www.cesky-krumlov-ubytovani.com


GPS souřadnice

48.8102694, 14.3138183 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 48' 36.96984'', E 14° 18' 49.74588''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu