mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůStrašidelné podzemí a muzeum – Tábor

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+9)
Loading...
Orientační mapka výletu

Chcete se sami bát nebo postrašit trošku své děti? Ideálním místem pro trochu strachu je Strašidelné podzemí v městě Tábor. Prostředí středověkých katakomb již samo o sobě nahání husí kůži a to co je pro vás připraveno v expozici vše pěkně umocní.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Strašidelné podzemí se v Táboře nachází pod pětset let starým domem na Žižkově náměstí. Středověké katakomby pod tímto domem jednak ukazují realisticky historické prostory, a jednak umožní dětem prožít zajímavý příběh. Stačí, když v Táboře najdete Hrnčířskou ulici za kostelem a zaplatíte vstupné.

V tajemných chodbách s temnou atmosférou uvidíte řadu stvoření – od strašidelných až po děsivá. Více zajisté poznáte na fotogalerii pod naším tipem na výlet, ale nezkoumejte snímky příliš – nejlepší překvapení zažijete zajisté přímo na místě.

Nedaleko strašidelného podzemí je vchod na kostelní věž, pokud vás zajímá i historie, nezapomeňte navštívit sousedící muzeum Kouzlo starých časů, které můžete spojit i s návštěvou nedalekého Husitského muzea a jehou Středověkého podzemí. Husitské muzeum v Táboře, které je umístěno v prostorách Staré radnice, nabízí dlouholetě uznávanou expozici Husité. V Bechyňské bráně v Táboře pak můžete celý výlet ukončit návštěvou expozice Život a práce středověké společnosti.

Strašidelné podzemí Tábor
Žižkovo náměstí
Hrnčířská 295, Tábor
Web: http://www.strasidelnepodzemi.wz.cz

Otevírací doba Strašidelného podzemí:
denně mimo pondělí 10:00 – 17:00 hodin

Zdroj fotek: strasidelnepodzemi.wz.cz


GPS souřadnice

49.4147934, 14.6585644 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 24' 53.25624'', E 14° 39' 30.83184''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Strašidelné podzemí a muzeum – Tábor

  1. Jostova Lenka

    Je to hezke, moc se nam to libilo. Na konci to bylo nejlepsi. je to nejlepsi zazitek!

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu