mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůHrad Landštejn

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...
Orientační mapka výletu

Jeden z mála našich románských hradů stojí na žulovém vrcholu uprostřed lesů na historicko-česko-moravsko-rakouské hranici, v překrásné řídce osídlené krajině zvané Česká Kanada.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Statní hrad Landštejn ve Slavonicích nabízí opravdu báječnou prohlídku a nezapomenutelné zážitky. Jeho zakladatelem byl na počátku 13. století zřejmě český král Přemysl Otakar I.  Kolem roku 1260 jej získali Vítkovci, kteří se pak psali z Landštejna, od roku 1381 byl 200 let v držení Krajířů z Krajku, ti jej dali přestavět na honosné šlechtické sídlo a mohutně opevnit. Opuštěn byl až po roce 1771. Jádro tvoří původní románský hrad s palácem a dvěma hranolovými věžemi, v jedné z nich je unikátní kaple. Posledními majiteli, kteří na hradě alespoň občas pobývali, byly Herbersteinové. Za jejich pobytu hrad dvakrát vyhořel. Ovšem i po více než dvou stech letech opuštění a chátrání si tento hrad dokáže upoutat Vaši pozornost.

Horní část vyšší věže hradu byla upravena na vyhlídku. Z jejího vrcholu je krásný pohled na lesnatou krajinu České Kanady. V první hradní bráně je umístěna malá expozice archeologických nálezů z vykopávek na hradě s unikátním sobourem gotických kachlů a souborem mincí.

Státní hrad Landštejn
Slavonice, 378 81
Tel.: 384 498 580
Web:http://www.hrad-landstejn.eu

Otevírací doba:

duben soboty, neděle a svátky 9 – 16 hodin
květen denně mimo pondělí 9 – 16 hodin
červen až srpen denně mimo pondělí 9 – 17 hodin
září denně mimo pondělí 9 – 16 hodin
říjen soboty, neděle a svátky 9 – 16 hodin
listopad až březen hrad uzavřen

Zdroj fotek: hradlandstejn.cz, Jiřina Mladková


GPS souřadnice

48.9989131, 15.3497242 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 59' 56.08716'', E 15° 20' 59.00712''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu