mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůKrokodýlí ZOO Protivín

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-1)
Loading...
Orientační mapka výletu

První krokodýlí ZOO v ČR můžete navštívit v centru Protivína na Písecku. ZOO vznikla v roce 2008 a to díky soukromého chovu provozovatele této YOO Miroslava Procházky. Těšit se můžete na 22 druhů všech krokodýlů, ale také na jiná zvířata jako například hady a želvy. Krokodýlí ZOO nalezneme v areálu na severní straně Masarykova náměstí v Protivíně.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Expoziční část zoo je vybudována v historické hospodářské budově, jejíž vznik je datován do konce 18. století. Druhově se řadí tato ZOO k nejrozmanitějším v celé Evropě. Mezi nejzajímavější druh chovaného krokodýla jistě patří krokodýl mořský, který dorůstá do délky 8 metrů. Zdejší exemplář měří zatím 3,5 metru, ale majitel Miroslav Procházka ujišťuje návštěvníky, že určitě ještě poroste. Shlédnout můžete samozřejmě i další druhy krokodýlů jako např. aligátora severoamerického, nilského, kubánského nebo kajmana paraguayského.

Součástí ZOO v Protivíně je také zoologické muzeum, kde můžete spatřit kosterní pozůstatky nejen krokodýlů, ale i mnoha obratlovců jako jsou kočkovité šelmy, sloni, nosorožci, medvědi a další. V současné době si můžete prohlédnout až 1200 ojedinělých exponátů. Součástí činnosti této zoologické zahrady je také vzdělávací, studijní a vědecká činnost.

Výlet do krokodýlí ZOO bude jistě příjemným zpestřením pro celou Vaší rodinu. Nejen děti budou nadšené z této báječné podívané.

Krokodýlí ZOO
Náměstí 261
398 11 Protivín
Tel.: 602 214 246
Web: www.krokodylizoo.cz

Zdroj fotek: www.krokodylizoo.cz


GPS souřadnice

49.2233147, 14.2566231 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 13' 23.93292'', E 14° 15' 23.84316''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu