mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůBotanická zahrada Tábor

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Zavítejte s námi do druhé nejstarší botanické zahrady u nás, kde si užijete nejen příjemný relax, ale zároveň zde můžete shlédnout přes 4000 rostlin a 400 dřevin. Botanická zahrada se nachází přímo v centru města Tábora vedle údolní nádrže Jordán.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Botanická zahrada v Táboře byla založena již v roce 1866 a byla spíše využívána pro potřeby vyučování nejvyšší zemědělské školy. Po několika letech své existence  v ní bylo vypěstováno přes 1 000 druhů a odrůd rostlin. Později byla zahrada rozšiřována o pozoruhodné sbírky české květeny, v zahradě byly umísťovány vzácnější rostliny a postupně se zde vysázelo několik set různých druhů dřevin nahosemenných a krytosemenných. V roce 1994 byla tato  zahrada vyhlášena za významný krajinný prvek a v srpnu 2000 byla prohlášena za kulturní památku.

Botanická zahrada Tábor je tvořena několika částmi. Nejvýznamnější částí botanické zahrady byl hospodářský systém, který nalezneme v horní části botanické zahrady. Členění rostlin je zde zcela odlišné od klasického třídění dle čeledí, rostliny jsou zde členěny  podle hospodářského významu. Největší část botanické zahrady představuje arboretum,  kde si můžete prohlédnout velice zajímavé keře a stromy a to jak domácí, tak i introdukované. 

V arboretu si nenechte ujít ani krásné jezírko a alpinum – skalku. Velice oblíbeným místem botanické zahrady jsou také tři malé skleníky, kde si můžete prohlédnout sbírku orchidejí, sukulentů, kaktusů a dalších překrásných tropických a subtropických rostlin. Nenechte si ujít toto okouzlující místo, které představuje oázu klidu a velké množství pozoruhodných rostlin a dřevin.

Botanická zahrada Tábor
Náměstí T. G. Masaryka 788
390 02 Tábor
Tel.: 774 128 073
Web: http://szestabor.cz/botanicka/

Zdroj fotek: http://szestabor.cz/botanicka/


GPS souřadnice

49.413151, 14.6686436 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 24' 47.3436'', E 14° 40' 7.11696''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu