mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZámek Červená Lhota

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (-1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Renesanční vodní zámek Červená Lhota se řadí mezi nejkrásnější pohádkové zámky u nás. Nachází se ve východní části jižních Čech na severu Jindřichohradecka. Jeho romantické položení na skále uchvátí nejednoho návštěvníka a jistě na toto krásné místo nikdy nezapomenete.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Umístění zámku uprostřed ostrůvku rybníka upoutá každoročně několik tisíc návštěvníků. V minulosti se zde natáčelo i několik pohádek (nejznámější Zlatovláska), tudíž je velice oblíbený i dětmi. Stavba červenolhotského zámku ve svém jádru skrývá dokonce pozůstatky tvrze ze 14. století. Dnešní renesanční podoba zámku vznikla po roce 1530 a byla dále několikrát upravena. Poslední přestavba proběhla v roce 1910. Součástí zámeckého  areálu je také přírodně krajinářský park, který získal svou dnešní podobu  na přelomu 19. a 20. století. Zejména zámecký rybník je velice oblíbený, jelikož  díky půjčovně lodiček nabízí návštěvníkům opravdu krásné pohledy na zámeckou stavbu a okolní přírodu. Interiéry zámku představují autentický byt posledních majitelů – knížat Schönburg-Hartenstein. Spolu s průvodcem tak můžete navštívit nejen část reprezentační, ale také společenskou, soukromou i hostinskou. Nahlédnete např. do hostinského salonku, ložnice, věžního pokoje, do pánské i dámské ložnice, pracovny atd. Další expozice představuje tři pozoruhodné sklepní prostory, které jsou zajímavé především tím, že jsou z části zapuštěné do skal. Při této prohlídce se dozvítet více o původní podobě někdejší lhotecké tvrze. Neobvykle červené zbarvení zámeckých zdí Vás upoutá na první pohled.

Červená Lhota 1
Kardašova Řečice, 378 21
Jindřichův Hradec
Tel.: Tel.: 384 384 228
email: cervenalhota@budejovice.npu.cz

Zdroj fotek: http://www.zamek-cervenalhota.eu

 


GPS souřadnice

49.246517, 14.885204 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 14' 47.4612'', E 14° 53' 6.7344''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu