mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZámek Třeboň

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+10)
Loading...
Orientační mapka výletu

Nejvyhledávanější památkou starobylého města, jednoho z nejkrásnějších u nás je zámek Třeboň, který vznikl na místě původního panského sídla a hrádku ze 14. století. Po požáru v roce 1562 se objekt změnil na renesanční zámek. Další rozsáhlou stavební etapu zaznamenal třeboňský zámek za vlády posledního rožmberského vladaře Petra Voka.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Areál zámku v Třeboni je velice rozlehlý, má na 120 místností. Většinu fasád čtyřkřídlé budovy zdobí sgrafita, vysoko vyčnívá třípatnová hranolová běž. V části zámku je umístěn slavný třeboňský archiv. Na objekt navazuje nádherný volně přístupný park. Několik kroků od zámecké věže můžete spatřit barokní kašnu z roku 1712, která je zakončená sloupkem s plastikou havrana klovajícího Turka.

V zámecké konírně můžete obdivovat expozici jezdectví a chovu psů. Pozoruhodné exponáty jsou hlavně obrazy od J.J. Hamiltona a bruselské gobelíny z let 1645-47, zobrazující krále Ludvíka XIII. při obtížných cvicích španělské jezdecké školy.

První trasa Vás zavede do rožmberských renesančních interiérů.  Druhou trasou prozkoumáte soukromá schwarzenberská apartmá z konce 19. století. Jistě Vás okouzlí salon knížete, pracovna nebo ložnice knížete. V červenci a srpnu si také můžete prohlédnout konírnu, psí kuchyň a kasematy.

Zámek Třeboň
Zámek 115
379 01 Třeboň
Tel.: 384 721 193
Web: http://www.zamek-trebon.eu/

Otevírací doba: viz. webové stránky

Zdroj fotek: http://www.zamek-trebon.eu/


GPS souřadnice

49.002871, 14.7692377 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 0' 10.3356'', E 14° 46' 9.25572''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu