mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůHrad Kašperk

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Málokterý hrad je tak dobře vidět z velké dálky jako právě Kašperk. Jeho původní role ovšem spočívala v něčem jiném: naopak do dálky hledět, jestli se nablíží nepřítel. Tak to aspoň mínil Karel IV., který ho dal postavit v roce 1356. Svojí polohou 886 m n. m. je nejvýše položeným královským hradem v Čechách.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Sám ho moc nevyužíval, záhy ho dal do zástavy olomouckému biskupovi Janu Očkovi z Vlašimě. Jeho erb tu dodnes visí a možná zaniká ve sledu efektnějších jmen, ale ten pán si pozornost zaslouží. S Karlem IV. se přátelil od mládí a i v čase, kdy povýšil na arcibiskupa pražského, pevně při císaři stál. Architektonická dispozice hradního jádra představuje obdélný palác, srostlý do jednoho celku s obytnými věžemi. V roce 1616 byl zpustlý hrad Kašperk odkoupen nedalekým městem Kašperské Hory, které ho vlastní dodnes.

Hrad v Kašperských horách se tyčí na kopci uprostřed lesů. Jeho romantická poloha učarovala nejednomu filmovému tvůrci, např. český režisér Jiří Strach tu natočil pohádku Anděl Páně. Okolní nádherná příroda, hrad i město mají návštěvníků opravdu co nabídnout.

Hrad Kašperk
Žlíbek 55
341 92 Kašperské Hory
Tel.: 376 582 324
Web: http://www.kasperk.cz/

Otevírací doba: viz. webové stránky

Zdroj fotek: kasperk.cz


GPS souřadnice

49.1660746, 13.5636575 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 9' 57.86856'', E 13° 33' 49.167''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu