mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůKrálovství železnic – Praha

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...
Orientační mapka výletu

Pokud hledáte zajímavé místo, kde si spoustu zábavy užijí malí i velcí, pak se musíte podívat do úžasného malého světa Království železnic! Čekají tu na vás doslova stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Přímo pod nohama pražanů vzniká na pražském Smíchově obří model České republiky v podobě modelového kolejiště. V provozu je již několik krajů ČR a postupně vznikají další. Miniaturní mašinky a auta se prohánějí zmenšenou českou krajinou a vy nevycházíte z údivu nad dokonalým provedením tohoto malého světa. Stromy, řeky, desítky lokomotiv, pohybující se auta, která svítí, blikají, brzdí, točící se větrné elektrárny, koncert skupiny Čechomor. Doslova vše, co si dokážete představit. Celou miniaturní krajinu obývají tisíce a tisíce postav, které zde žijí své malé životy. Lidé spěchají na vlak, jí v restauracích, záchranáři oživují člověka na nosítkách. Na kolejišti číslo 3, které představuje českou krajinu 70. – 80. let, pro vás tvůrci Království železnic připravili i zajímavý projekt komentovaných dějů přímo v kolejišti. Můžete tak vidět rozpuštění nepovoleného koncertu, setkání Charty a Solidarity, veksláka před Tuzexem nebo opilého skladníka před vinárnou. Příběhy připravil a okomentoval Lumír Tuček, kterého můžete znát z Pražské pětky, nebo jako scénáristu filmu Kouř.

Na více než 3 100 m2 zábavy najdete také výstavu současné produkce stavebnice LEGO rozšířenou o originální modely LEGO a LEGO vlaky, které si můžete sami ovládat. Pro děti je připraven Pompo dětský koutek se stavebnicemi LEGO, projekce oblíbených LEGO filmů, Mašinka Tomica, veselé vláčky Chuggington, herní konzole XBOX, největší výstava mašinky Tomáš v Evropě a spousta další zábavy.

Od května 2011 je otevřena také samostatná expozice urbanistického modelu Prahy. V měřítku 1:1000, na ploše 115 m2 můžete vidět ucelenou expozici modelu Prahy na konci 20. století. Model je nově doplněn o speciální technologie audiovizuální techniky. Pomocí kamer si můžete například sami přiblížit a prohlédnout jednotlivé objekty, celé městské části, vyhledat a zobrazit důležité budovy, historické památky nebo rozlohy města v jednotlivých historických obdobích a sledovat rozvoj Prahy od románského období až po současnost. Vše je doplněno velkým množstvím informací z historie a současnosti města. Součástí expozice je i unikátní, ručně malovaný Šípův papírový model Prahy (24m2).

Součástí Království železnic je i stálá výstava z historie železnice na našem území, výstava o historii a současnosti řemesel na železnici a vzdělávací program pro školy připravený v duchu moderního konceptu Ministerstva školství.

Království železnic nabízí výhodné vstupné pro rodiny, školy, studenty a seniory.

Království železnic
Stroupežnického 23
150 00 Praha 5 – Smíchov
www.kralovstvi-zeleznic.cz

otevřeno každý den od  9.00 – 19.00 hod


GPS souřadnice

50.0713915, 14.402772 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 4' 17.0094'', E 14° 24' 9.9792''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu