mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůChvalský zámek v areálu Chvalské tvrze

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Užijte si romantiku na Chvalské zámku, který se nachází na okraji Prahy. Chvalský zámek v Horních Počernicích představuje malebnou budovu v historicky cenném areálu Chvalské tvrze.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Chvalská tvrz pochází již z 15. století a až do roku 1652 se zde vystřídalo mnoho majitelů. Právě v roce 1652 byla tato tvrze ve značně zpustlém stavu předána jezuitské koleji u sv. Klimenta. V tomto období byla někdejší tvrz přestavěna a celkově upravena do podoby renesančního zámku, který se s řadou architektonických skvostů dochovala až dodnes.

V dnešní době slouží interiéry  ke stálým expozicím, koncertům, výstavám a různým společenským akcím. V okolí zámku se nachází mnoho krásných kaskád rybníků, cyklostezky, pískovcové skály, cyklostezky a mnohá další zajímavá místa. Nenechte si ujít celoročně bohatý program pro děti i dospělé, prohlédnout si můžete i reprezentační salónky a obřadní sál. V prvním patře naleznete stálou expozici Národního muzea, která je věnovaná první dámě české grafiky Ludmile Jiřincové, prohlédnete si dvě místnosti zařízené dobovým nábytkem a také zrekonstruovaný ateliér umělkyně.

Ve druhém patře  jsou reprezentační prostory zámku, kde se konají  svatby, koncerty uměleckých škol, vítání občánků atd. V podzemních sklepeních, které mají původní středověkou podobu si uděláte obrázek o tom, jak se zde žilo za dob dávno minulých. Spestřete si dlouhé zimní období a udělejte si s rodinou výlet do těchto končin Prahy. Jistě nebudete litovat.

Chvalský zámek
Na Chvalské tvrzi
193 21 Praha 9 – Horní Počernice
Tel.: 281 860 130
Web: www.chvalskyzamek.cz

Zdroj fotek: www.chvalskyzamek.cz


GPS souřadnice

50.1120622, 14.5957722 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 6' 43.42392'', E 14° 35' 44.77992''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu