mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSkanzen Řepora v Praze

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Navštivte s námi krásný skanzen Řepora, který se nachází v chráněné přírodní lokalitě mezi pražským Stodůlkami a Řeporyjemi.  Tento středověký skanzen vznikl jako replika osady ze 14. století a neustále se rozrůstá. Výstavba začala v roce 1999, následovalo několik let tvrdé práce a v roce 2002 byl skanzen otevřen veřejnosti.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Celý objekt je velice unikátní, jelikož je postaven pomocí dobových stavebních technologií. Městečko přibližuje život hrnčířů, kovářů,rolníků, kovářů, rybářů atd. Prohlídněte si jejich obydlí a vraťte se do dávné minulosti. Řeporu tvoří celkem šest usedlostí s obytními domy, dále pak středověká krčma, kostelík, hřbitov a jistě zavítejte i na místní tržnici. Na severní straně náměstí spatříte nejmenší a nejprostší usedlost a to obydlí chudiny, které je tvořené dvoudílným roubeným domem.

Pohled do středověku oživují také hospodářská zvířata jako ovce a kozy. Těšit se můžete i na různé historické předměty a dobové postavy. Ve skanzenu se pořádají i různé programy se středověkou tématikou. Středověké městečko je vybudované na místě bývalé těžebny cihlářské hlíny. Vesnička je obehnána dřevěnou palisádou se vstupní branou a věžemi. Součástí skanzenu je i několik přírodních jezírek, ve kterých žijí mimo mnoha druhů ryb i raci. V severní části rozlehlé louky, „za hradbami“ městečka můžete spatřit dobové popraviště se šibenicí a dalšími nezbytnými potřebami.

Skanzen Řepora v Praze
za ulicí Ve Výrech, 155 00 Praha 5
Tel.: 603 267 196
email: vladimir.@villadreucici.eu
Web: www.repora.cz

Zroj fotek: www.repora.cz


GPS souřadnice

50.0405522, 14.3067175 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 2' 25.98792'', E 14° 18' 24.183''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu