mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Obora v ZOO Praha

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Plány na postavení rozhledny byly již delší čas. Povodeň však tento záměr trošku odsunula, ale i tak se ZOO dočkala své rozhledny. Na vrcholu Obora (225 m) byla roku 2009 postavena stejnojmenná rozhledna.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Rozhledna nabízí krásný výhled Zoologickou zahradu i přilehlou část Prahy. Jako předloha sloužila rozhledna na Smrku v Jizerských horách, kterou turisté mohli navštívit až do počátku padesátých let minulého století. Tato dřevěná rozhledna není takových rozměrů jako její vzor, jedná se spíš o takovou menší repliku.

Výraznou pomocí při stavbě bylo dochování plánů původní rozhledny z roku 1892 i model vyhlídky nacházející se v muzeu v Novém Městě pod Smrkem. Rozhledna byla postavena za 5 měsíců a celkově stála 4 miliony Kč. Oficiálně byla zpřístupněna veřejnosti 13. června 2009 a hlavním účinkujícím byl tehdejší ředitel pražské ZOO Petr Fejk.

Výška rozhledny je 18,5 m a vyhlídková plošina je umístěna o metr níže. Na rozhlednu vede 85 schodů a maximální počet osob na vyhlídce byl stanoven na 30 osob. Vstupné na vyhlídku je zdarma a otevírací doba je stejná jako má ZOO.

Jelikož se jedná o vyhlídku umístěnou v pražské ZOO, tak dopravní dostupnost je hodně dobrá. K ZOO se lze dopravit MHD, vlakem či metrem na nedaleké Nádraží Holešovice, odkud jezdí o víkendech a svátcích zoobus, nebo MHD, dále k ZOO můžete dorazit i z centra lodí, protože se zde nachází přístaviště pravidelných plaveb.

Foto: Petr Kapoun. Děkujeme.


GPS souřadnice

50.1185659, 14.4016224 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 7' 6.83736'', E 14° 24' 5.84069''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu