mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Šacberk Vysočina

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Šacberk se nachází na okraji městské části Zborná severně od Jihlavy v nadmořské výšce 613 metrů nad mořem. Celé středisko bylo v roce 2004 zrekonstruováno a další vylepšení stále probíhají.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Ski areál Šacberk nabízí svým návštěvníkům jednu sjezdovou trať o délce 380 metrů. Je vhodná jak pro lyžaři začátečníci, tak i zkušenější. Svah je zpočátku náročnější spíše pro zkušené lyžaře, ovšem přibližně v polovině je již pozvolnější (začátečníci).  Ani jedna část sjezdové tratě však není překážkou pro obě skupiny lyžařů. Přepravu zajišťuje jeden vlek s přepravní kapacitou 1 200 osob za hodinu.

Pro milovníky běžeckého lyžování jsou k dispozici upravované běžecké trasy v délce 10 km.  Nenechte si ujít velice oblíbené večerní lyžování s výbornou viditelností. Samozřejmostí je též lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení, občerstvení, parkoviště a mnohé další. Skiareál Šacberk je ideální především pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří preferují klidnější lyžování bez dlouhých front a přeplněných sjezdovek. 

Středisko je skvěle dostupné automobilem a to vzhledem ke své poloze 5 km od sjezdu z dálnice D1 exit 112. Vysočina nabízí opravdu kvalitní podmínky pro všechny druhy zimních sportů. Na své si zde přijdou jak lyžaři, tak i běžkaři a snowboardisti. Malebná krajina Vysočiny uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Zdroj fotek: www.sacberk.cz


GPS souřadnice

49.43885, 15.57811 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 26' 19.86'', E 15° 34' 41.196''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu