mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Nové Město na Moravě – Vysočina

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Nové Město je největším a nejznámějším střediskem běžeckého lyžování na Vysočině a již od roku 1934 se zde pravidelně koná známý závod „Zlatá lyže“.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Lyžařské aktivity se soustřeďují na severozápadním okraji Nového Města na Moravě, kde se nachází závodní lyžařský a biatlonový areál a nejznámější sjezdovka na Vysočině. Ski areál Nové Město na Moravě nabízí ideální podmínky pro běhy na lyžích, biatlon, sjezdové lyžování a také pro skoky na lyžích.

Na vrchol sjezdovky na Harusově kopci v nadmořské výšce 741 m se dostanete sedačkovou lanovkou. Mírný svah dlouhý 600 m je ideální pro začínající lyžaře, rodiny s dětmi a snowboardisty. U spodní stanice lanovky je k dispozici parkoviště, občerstvení a sociální zařízení.  Sjezdovka na Harusáku je velice oblíbené  především pro lidé z okolí Brna, jelikož je jako  jediná v tomto okolí vybavena technickým zasněžováním a visutou dvousedačkovou lanovkou.

Sjezdovka je denně upravován nejmodernější technikou a samozřejmostí je technické zasněžování. Oblíbená je také zdejší lyžařská a snowboardová škola nejen pro děti. Sjezdovky jsou osvětleny po celé délce a jsou pravidelně upravovány rolbou.

Na své si zde přijdou i milovníci běžeckého lyžování. Turistické běžecké trasy dosahují délky 100 km. Lyžování na Vysočině nabízí lyžařům velice zajímavé a specifické podmínky pro svůj sport.

Zdroj fotek: www.skisnowpark.cz


GPS souřadnice

49.5744, 16.0603 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 34' 27.84'', E 16° 3' 37.08''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu