mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Obecnice – Korytná

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Šest obcí, šest stejných rozhleden, 6 různých míst. To vše spojuje mikroregion Východní Slovácko (Bánov, Bystřice pod Lopeníkem, Korytná, Nivnice Suchá Loz a Vlčnov) a rok 2011, kdy místní rozhodli o snaze přilákat více lidí do oblasti. Rozhledny jsou spolu propojeny turistickými trasami s odpočinkovými body a informačními tabulemi, přičemž celková délka této trasy je 50 km.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Realizace jejich výstavby nebyla jednoduchá. Původně plán čítal ještě další dvě rozhledny, avšak nakonec musel být omezen. Žádost o dotaci z fondů EU uspěla až na třetí pokus a to za pomoci příhraniční spolupráce se slovenským mikroregionem Čachtice – Kopanice. Zhruba 2/3 částky potřebné na jejich výstavbu byly poskytnuty z fondů EU. Umístění rozhleden bylo konzultováno s ochranáři CHKO Bílé Karpaty.

Rozhledny jsou 13 m vysoké a vyhlídkový plošina je umístěna ve výšce 10 m. Jsou volně přístupné. Společně byly otevřeny 30. prosince 2011, avšak přívaly sněhu v této roční době komplikovaly společné otevření a tak například rozhledna v Bánově byla slavnostně otevřena na zdejším obecním úřadě.

Rozhledna se nachází na vrchu Obecnice v lokalitě pod Novou Loukou v nadmořské výšce 597 m. Cesta vede ze silnice Strání – Slavkov, kde musíte na křižovatce na Kamennou boudu (Javořina rozcestí) zabočit a pokračovat pěšky po červené turistické značce asi půl kilometru.

Foto: J. Šlapák. Děkujeme


GPS souřadnice

48.9161823, 17.6745987 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 54' 58.25641'', E 17° 40' 28.5553''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu