mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna U Trojice – Nivnice

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Mikroregion Východní Slovácko, zahrnující obce Bánov, Bystřice pod Lopeníkem, Korytná, Nivnice Suchá Loz a Vlčnov, v průběhu roku 2011 vybudoval celkem šest rozhleden pro podporu turismu v regionu. Rozhledny jsou spolu propojeny turistickými trasami s odpočinkovými body a informačními tabulemi, přičemž celková délka této trasy je 50 km.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Realizace jejich výstavby nebyla jednoduchá. Původně plán čítal ještě další dvě rozhledny, avšak nakonec musel být omezen. Žádost o dotaci z fondů EU uspěla až na třetí pokus a to za pomoci příhraniční spolupráce se slovenským mikroregionem Čachtice – Kopanice. Zhruba 2/3 částky potřebné na jejich výstavbu byly poskytnuty z fondů EU. Umístění rozhleden bylo konzultováno s ochranáři CHKO Bílé Karpaty.

Rozhledny jsou 13 m vysoké a vyhlídkový plošina je umístěna ve výšce 10 m. Jsou volně přístupné. Společně byly otevřeny 30. prosince 2011, avšak přívaly sněhu v této roční době komplikovaly společné otevření a tak například rozhledna v Bánově byla slavnostně otevřena na zdejším obecním úřadě.

Rozhlednu najdete u kaple sv. Trojice v nadmořské výšce cca 310 m. Přístup vede po polní cestě z Nivnice (0,5 km) přibližně východním směrem.

Foto: J. Štekl. Děkujeme


GPS souřadnice

48.9756468, 17.6578188 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 48° 58' 32.32853'', E 17° 39' 28.14766''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu