mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Okrouhlá u Staříče

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna se nachází na kopci Okrouhlá (373 m) u obce Staříč. Jedná se o typizovaný stožár mobilního operátora, který zároveň slouží jako rozhledna.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Původně zde měl být pouze vysílač mobilního operátora, avšak obec Staříč žádala také o zbudování rozhledny pro turisty. Věž je 55 m vysoká a vyhlídka pro turisty se nachází ve výšce 30 m. Vede na ní celkem 162 schodů. Ač byl vysílač postaven v roce 2003, oficiálně byla vyhlídka zpřístupněna až 10. června 2006, protože nastaly problémy s kolaudací.

Rozhledna nabízí kruhový výhled na celé Beskydy, zvláště na Palkovické Hůrky, Ondřejník, Ostravu, Frýdek-Místek, Havířov či Lysou horu. Pokud je dobrá viditelnost, můžete zahlédnout i vrcholky Jeseníků. Cesta k rozhledně vede z obce Staříč, kde musíte odbočit na Chlebovice a pokračovat k fotbalovému hřišti. Od něj po cestě to je k rozhledně asi 200 m.

Foto: Jaroslav Velc. Děkujeme

 


GPS souřadnice

49.6806355, 18.2774466 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 40' 50.28789'', E 18° 16' 38.80786''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu