mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Velká Čantoryje

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Tato rozhledna byla vybudována poměrně nedávno v roce 2002 na mohutné hraniční hoře Velké Čantoryji (995 m) v Moravskoslezských Beskydech a nabízí unikátní výhled hned do tří států EU. Nedaleko stojí i původní turistická chata, která pochází z roku 1904.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Rozhledna byla postavena podle projektu Ing. Vladimíra Müllera a výroba byla zadána Třineckým železárnám, s.r.o., které dodaly 37 tun těžkou ocelovou pozinkovanou konstrukci. Kmotrem rozhledny se stal kapitán třineckých hokejistů Richard Král a slavnostně rozhlednu otevřel dne 23. listopadu 2002.

Úpatí rozhledny mile překvapí zastřešeným odpočinkovým místem a srubem s občerstvením. Hlavním záměrem investorů bylo zvýšení zájmu turistů o tuto malebnou východní část Moravskoslezských Beskyd a zároveň netradiční výhled hned do tří států EU.

Rozhledna je vysoká 29 metrů, má celkem 5 vyhlídkových pater a nejvyšší vyhlídková plošina se nachází v 21,4 metrech. Na vyhlídkový ochoz můžete vystoupat 118 schody. Většina návštěvníků je z Polska, protože na vrchol Velké Čantoryje vede lanovka z polského lázeňského města Ustroň.

Lanovka na Čantoryji z české strany je zatím pouze v plánu, ale snad se jí Češi dočkají co nejdříve. Otevřena je celoročně, v zimní sezóně pouze o víkendech. K rozhledně se dostanete z Nýdku po značených turistických cestách, počítejte však s převýšením skoro 600 m.

Web: www.cantoryje.cz

foto: Jan Lubojacki


GPS souřadnice

49.6786882, 18.8045597 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 40' 43.27765'', E 18° 48' 16.41495''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu