mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Rovnina u Uherského Hradiště

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Rozhledna nacházející se na návrší Rovnina (336 m, zvaném též Rochus) u Uherského Hradiště je další typizovanou rozhlednou, která je zároveň vysílačem mobilního operátora. Postavena byla v letech 2002 – 2003.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Jako další z mnoha je umístěna na vysílači mobilního operátora. Podmínku umístění rozhledny na vysílači si vyžádala radnice již před stavbou a tato podmínka je u tohoto typu stavby poměrně běžná.

Vyhlídka byla umístěna do výšky 24 m, přičemž celková výška stožáru je téměř 50 m. Vede na ni 125 schodů. Během turistické sezóny (duben – říjen) je volně přístupná. Nabízí výhled na Vizovické vrchy, Nízký Jeseník, Bílé Karpaty, Pálavu, Uherské Hradiště i Chřiby. Přístup vede po zelené turistické značce z centra Uherského Hradiště. V téměř stejné trase se zde nachází i asfaltová komunikace, avšak nevalné kvality.

Foto: Martin Čada. Děkujeme


GPS souřadnice

49.0715043, 17.5131404 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 4' 17.4156'', E 17° 30' 47.30558''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu