mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůRozhledna Douby u Vážan

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Tato jednoduchá dřevěná rozhledna se nachází přibližně 10 km od Uherského Hradiště u obce Vážany. Pochází z roku 2006 a postavili ji místní nadšenci. Je umístěna v lokalitě zvané Douby v nadmořské výšce 358 m.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Jedná se o jednoduchou dřevěnou rozhlednu s točitým kovovým schodištěm, která má na střeše umístěný hromosvod. Je vysoká 8 metrů a vyhlídka je umístěna ve výšce přibližně 5 m. Na rozhlednu stoupá 33 schodů. Tuto rozhlednu postavili místní nadšenci za obecní rozpočet, který to stálo přibližně 85 tisíc korun.

Rozhledna byla oficiálně zpřístupněna 30. září 2006 a je volně přístupná. Pokud je dobrá viditelnost, můžete se pokochat výhledem na Chřiby, Pálavu, Bílé Karpaty, Hostýnské vrchy i nedaleký hrad Buchlov. U rozhledny je umístěné i upravené posezení.

K rozhledně se dostanete silničkou vedoucí z Vážan na Újezdec. Na severu Vážan odbočte vpravo na polní cestu, která se stáčí dále doprava  a cca po 200 m narazíte na rozhlednu. V létě+ obvykle od cesty přes alej nebývá vidět.

Foto: Čada Martin. Děkujeme.


GPS souřadnice

49.0391475, 17.3037028 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 2' 20.93093'', E 17° 18' 13.33019''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu