mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZoologická zahrada Ostrava

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Areál ZOO tvoří tzv. Velký ostravský les rozkládající se severovýchodně od centra Ostravy v městské části Stromovka. Ostravská ZOO byla založena již v roce 1951 a zaujímá rozlohu přes 100 ha. Tvoří ji smíšený les, louky a čtyři velké rybníky, které jsou využívány k chovu vrubozobých ptáků. I když  je ZOO značně rozsáhlá, procházka v mírně zvlněném terénu je pohodlná.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Spatříte velké travnaté výběhy jelenů, afrických kopytníků, přírodní výběh šimpanzů, výběh lvů a voliéry dravců.  Protože se ostravská ZOO zaměřuje na chov vzácných a ohrožených druhů zvířat a její specialitou je chov rysa ostrovida, najdete tu početnou kolekci těchto šelem a divokých koček, ale také ptáků, jelenů a vzácných opic.  Rozsáhlý areál této ZOO je vybavený zázemím pro hry, relaxaci a občerstvení, je samozřejmě ideálním cílem celodenních výletů rodin s dětmi.

Zajímavé jsou především chovné voliéry dravců, v nichž se vůbec poprvé v historii ostravské ZOO objevil mladý orlosupů bradatých.  Samice pochází z východoberlínské zoologické zahrady Tiepark Berlín a samec z proslulé chovné stanice poblíž Vídně.   ZOO v Ostravě se tak zařadila po pražské a liberecké k jediným ZOO, chovajícím tento druh dravce.

Těšit se můžete až na 300 druhů zvířat a celkový počet chovaných jedinců dnes dosahuje kolem 1300 kusů.  V letních měsících zde probíhají sokolnická představení, v zimním období večerní krmení slonů, za příznivých sněhových podmínek lze přímo v areálu zoo běžkovat.

Otevírací doba:
listopad, prosinec, leden: 9.00-16.00 hod.
únor: 9.00-17.00 hod.
březen, září, říjen: 9.00-18.00 hod.
duben-srpen: 9.00-19.00 hod.

Zoologická zahrada Ostrava
Michálkovická 197
710 00 Ostrava
Tel.: 596 241 269
Web: http://www.zoo-ostrava.cz/

Zdroj fotek: zoo-ostrava.cz


GPS souřadnice

49.8436568, 18.3172272 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 50' 37.16448'', E 18° 19' 2.01792''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu