Warning: dirname() expects exactly 1 parameter, 2 given in /data/web/virtuals/108711/virtual/www/wp-content/plugins/intelly-related-posts/includes/actions.php on line 10
Hvězdárna a planetáruim Johanna Palisy – Ostrava - Tipy na výlety, zajímavá místa a cyklotrasy v Česku
mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůHvězdárna a planetáruim Johanna Palisy – Ostrava

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Pojďte se s námi přiblížit krásám a tajemstvím vesmíru do krásného planetária Johanna Palisy. V široké nabídce pořadů najdete vedle klasických programů pro školní exkurze i krátké pořady pro předškoláky, další pro starší děti a dospělé.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy byla založena v roce 1980 a je třetím největším planetáriem v České republice.

V planetáriu jsou nabízeny pořady využívající speciální velkoplošnou projekci. Jsou k vidění autorská díla místních lektorů věnující se např. geologické historii území Moravskoslezského kraje s názvem 600 miliónů let nebo oddechový pořad přibližující ostravsko ve zdejším nářečí: Fajny pořad o městě a hvězdach. Novinkou je pořad s názvem Apokalypsa nás (ne)mine.

Pro děti je připravena trilogie příběhu o malém vesmírném cestovateli Uffovi (Dobrodružství Uffa na Marsu, Cestovatel Uff a hvězdná monstra nebo nejnovější Uffova cesta zrádnou Galaxií, který využívá i moderní 3D projekční technologii). Pro nejmenší je připraven pořad Na co kouká sova v noci.

Atraktivitu planetária jistě zvyšuje moderní instalovaná 3D projekce umožňují simulované průlety Sluneční soustavou. Návštěvníci tak mohou nahlédnout na kaňony na Marsu, prohlédnout si velkou skvrnu na Jupiteru nebo přiblížit se k Saturnovým prstencům.

Hvězdárna v Ostravě je vybavena dvěma kopulemi. První z nich je pro veřejnost a za jasných středečních a sobotních večerů v ní probíhají tematická pozorování, zaměřená na zajímavé objekty hvězdného nebe. Druhá kopule je využívána pro odborná astronomická pozorování.

Podrobný rozpis programu a otevírací doby naleznete na webových stránkách – viz. níže.

Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy
K planetáriu 502
725 26, Ostrava-Krásné Pole
Tel.: 596 994 950
web: http://planetarium.vsb.cz/

Zdroj fotek: planetarium.vsb.cz


GPS souřadnice

49.8406929, 18.1438734 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 50' 26.49444'', E 18° 8' 37.94424''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu
Čtěte:   Rozhledna Borůvková hora u Javorníku

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu