mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZemědělský skanzen Rapotín

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Dnešní výlet nás zavede do zemědělského skanzenu Rapotín, který se nachází přibližně 3 km severně od Šumperka. Na své si zde přijde každý, jelikož tato zemědělská usedlost nabízí opravdu pestrou podívanou. Skvělou podívanou a neopakovatelnou atmosféru venkova si zde užijí nejen děti, ale i dospělí.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Zemědělský skanzen „U Havlíčků“ v Rapotíně se postupně buduje z vyhořelé a opuštěné zemědělské usedlosti. Bývalé stavby areálu se postupně zpřístupňují. Hlavním posláním celého skanzenu je především záchrana venkova, fauny a flóry v podhůří Jeseníků. Můžete zde spatřit např. velice oblíbené Veteran muzeum v netradiční podobě, dále pak malý Zoopark nebo dětský zábavný koutek, který se stal lákadlem pro mnoho dětí.

Pro tatínky a chlapce je připraven skutečný tank T34, který si prohlédnete nejen z venku, ale též uvnitř.  Jistě Vás potěší také možnost svést se na koni, poníkovi či oslíkovi. Nenechte si ujít tento ojedinělý a netypický skanzen, který jistě splní Vaše očekávání.  Muzeum skanzen Vám představí expozici od 17. do 20. století všeho druhu a provedení.

Prohlédnout si můžete např. historické dětské kočárky, motocykly, kola, auta, traktory, zemědělskou a vojenskou techniku doplněné různými kuriozitami.  Zoopark nabízí báječnou podívanou pro děti, jistě budou nadšené z pozorování opic, lam, pštrosů, velbloudů,  domácí a vodní drůbež, pávů, labutí a mnohých dalších.

Zemědělský skanzen  „U Havlíčků“ Rapotín – Šumperk
U Lávky 34
788 13 p.Vikýřovice
Tel.: 583 21 61 97
Web: www.zemedelskyskanzen.svet-stranek.cz/

Zdroj fotek: www.zemedelskyskanzen.svet-stranek.cz


GPS souřadnice

49.9764667, 17.0068174 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 58' 35.28012'', E 17° 0' 24.54264''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Zemědělský skanzen Rapotín

  1. Věra Stejná

    škoda, že to máme kousek z ruky, mohli jsme si udělat služební výlet…

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu