mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůMuzeum loutek ze soukromých sbírek prof. Milana Knížáka – Štramberk

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Od května 2012 můžete shlédnout v Muzeu loutek ve Štramberku stálou expozici více než 450-ti loutek z přelomu 19. a 20. století  ze sbírek prof. Milana Knížáka. Město Štramberk se nachází přibližně 9 km od Nového Jičína.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Město Štramberk se nachází přibližně 9 km od Nového Jičína. K vidění je zde mnoho unikátních exponátů, jako jsou  zámecké loutečky, soubor velkých loutek českého loutkáře Antonína Kopeckého ze známého rodu „Kopečáků, loutky italského řezbáře Allesiho nebo loutky vyrobené podle návrhů Mikoláše Alše.  Profesor Milan Knížák budoval svoji sbírku loutek od roku 1973. K vidění jsou převážně české loutky, ale i významné kolekce zahraničních loutek. Např. sada italských rytířů je v naší zemi velice ojedinělá a vyhledávaná.

Návštěva tohoto muzea potěší všechny věkové kategorie. Štramberské muzeum je teprve druhé v pořadí, které vystavuje unikátní  loutky Milana Knížáka, první muzeum bylo loni otevřeno v jihomoravské Lednici. Nenechte si ujít tuto báječnou podívanou představující latexové figuríny historicky významných osobností města Štramberka. Jistě Vás potěší i to, že všechny postavy jsou v životní velikosti, z čehož budou nadšené především děti. Loutky jsou oblíbené již po celé generace a představují své osobité příběhy. Knížákova sbírka loutek patří k nejvýraznějším u nás a jistě stojí za shlédnutí.

Muzeum loutek (ze sbírek Milana Knížáka)
Náměstí č.p. 40
742 66 Štramberk
Tel. : +420 556 801 935
Web: www.relaxvpodhuri.cz

Zdroj fotek: www.relaxvpodhuri.cz


GPS souřadnice

49.591368, 18.1166297 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 35' 28.9248'', E 18° 6' 59.86692''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu