mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůHrad Lipnice nad Sázavou

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Zavítejte s námi na velice krásný hrad středověké architektury s okouzlujícím výhledem do dalekého kraje. Hrad Lipnice je jeden z nejmohutnějších šlechtických hradů, který byl založen na počátku 14. století mocným rodem pánů z Lichtemburka. Hrad je vystavěn na kopci nad městem Lipnice nad Sázavou.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Hrad Lipnice nabízí svým návštěvníkům volnou prohlídku, tudíž si můžete sami prozkoumat a prohlédnout velice poutavou archeologickou expozici, hradní zbrojnici, rozsáhlá sklepení s hlubokou studnou i gotickou kapli. Už od svého založení byl tento hrad velkolepý a představoval dokonalou pevnost. Hrad ovšem nesloužil jen k obranným účelům, ale také byl sídlem mnoha majitelů. Během třicetileté války byl hrad z velké části poničen a v roce 1869 postihl Lipnice rozsáhlý požár, jemuž podlehl nejen hrad, ale i velká část městečka.

Až do roku 1913 byla zřícenina hradu opuštěna ,v roce 1924 začala záchrana a obnova hradu. Kouzelná vyhlídka až na vrcholky Železných hor či Žďárských vrchů okouzlí každého návštěvníka a přinese Vám opravdu nevšední zážitky. Spolu se vstupenkou na toto ojedinělé místo dostanete i tištěného průvodce s plánkem hradu, po celé průvodcovské trase Vás budou obklopovat informační tabule. V Lipnici nad Sázavou můžete také navštívit Památník Jaroslava Haška, spisovatele a autora knihy „Osudy dobrého vojáka Švejka“ a z a zmínku jistě stojí i hostinec „U české koruny“, kde pan Hašek bydlel a psal toto dílo. V letních měsících se na hradě Lipnice konají pravidelné víkendové kulturní akce, které jistě stojí za to navštívit.


GPS souřadnice

49.6130248, 15.4135637 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 36' 46.88928'', E 15° 24' 48.82932''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu