mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZámek a muzeum Polná

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (0)
Loading...
Orientační mapka výletu

Město Polná nabízí svým návštěvníkům překrásný zámek s muzeem na ostrohu nad rybníkem Peklo. Zavítejte s námi to tohoto překrásného městečka, kde shlédnete opravdu bohatou historii. Polná leží na rozhraní Čech a Moravy, vznikla přibližně v polovině 12. století.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Původní hrad zde stával již v 2. polovině 13. století a po požáru v roce 1584 byl upraven na zdejší zámek. Raně gotický hrad postavili páni z Polné.  Dnes zde nalezneme Městské muzeum, do jehož expozic patří historické hodiny a vývoj hodinářského řemesla, kupecký krám se starými řemesly, lékárna u Černého orla atd.

Především děti budou nadšené prohlídkou staré polenské školy, kde mohou shlédnout kompletní interiér třídy z roku 1866 spolu se školním kabinetem a bytem učitele. V bývalém hradě si jistě nenechte ujít jednu ze tří prohlídkových tras, jejichž součástí je pozdně gotický Kunštátský sál s renesanční výmalbou a původní gotické sklepy ze 13. století. Ve sklepení hradu je pro Vás přichystáno lapidárium.

V hradním traktu a části zámku naleznete velice unikátní muzejní expozice, kde se dozvíte celou historii hradu, ale také města a polenského regionu. Nejslavnější místní akcí je tradiční Mrkvancová pouť. Mrkvance jsou místní specialitou, jsou to vlastně takové lepší buchty, které se plní mrkví a sypou mákem. Na zámeckém nádvoří se často konají různé hudební koncerty. Velice oblíbená je též zámecká restaurace s ubytováním.

Městské muzeum a zámek Polná
Zámek 486
588 13 Polná
Tel.: 567 212 336
Web: www.muzeum-polna.cz

Zdroj fotek: www.muzeum-polna.cz


GPS souřadnice

49.4869993, 15.714626 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 29' 13.19748'', E 15° 42' 52.6536''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu