mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůMuzeum rekordů a kuriozit – Pelhřimov

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+6)
Loading...
Orientační mapka výletu

Navštivte muzeum českých a světových rekordů i kuriozit v Pelhřimově. Toto muzeum Vám představí unikátní výkony českých a světových rekordmanů, z nichž mnozí jsou zapsáni v Guinessově knize rekordů.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

V pěti nově zrekonstruovaných patrech pelhřimovské Dolní brány se podařilo nashromáždit unikátní exponáty  různých sběratelů a výrobců.  Těšit se můžete například na třímetrový zubní kartáček, sochy vyřezané ze špejlí, pomlázku z vlasů, největší pyžamo na světě dlouhé devět metrů, do kterého se najednou může obléci až devadesát osm lidí, největší lízátko s půlmetrovým průměrem, nejmenší funkční motocykl, obraz pelhřimovského náměstí vyrobený z osmi druhů těstovin anebo dva a půl metru dlouhou lžíci z jediného kusu dřeva.

V muzeu rekordů a kuriozit Pelhřimov  je zajímavé snad úplně všechno. Pokud jste obři a měříte nad 205 cm výšky nebo snad naopak trpaslíci pod 135 cm, tlouštíci s obvodem pasu nad 145 cm máte vstup zdarma. Stejně tak mají vstupné zdarma děti, které přinesou ukázat své vysvědčení se samými jedničkami a to v prvním prázdninovém týdnu.

Muzeum rekordů a kuriozit
393 01 Pelhřimov
565/321327, 777/601304
web: http://www.muzeumrekorduakuriozit.cz/

Otevírací doba: každý den od 9.00 do 17.00 hod.

Zdroj fotek: www.muzeumrekorduakuriozit.cz


GPS souřadnice

49.4324611, 15.2271504 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 25' 56.85996'', E 15° 13' 37.74144''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentáře k Muzeum rekordů a kuriozit – Pelhřimov

  1. Ivana Šusterová

    jj a nezapomente sem v srpnu zamířit bude tu víkend kuriozit a na náměstí velká akce jako každý rok

  2. Dana Bergerová

    doporučuji navštívit nejen výstavu v městské bráně, ale také prohlídnout expozici v Domu dobrých dnů

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu