mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůPohádková říše Fábula

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+5)
Loading...
Orientační mapka výletu

Vydejte se do Kamenice nad Lipou, kde kromě zámku můžete navštívit i Pohádkovou říši FÁBULA, která je ideálním místem pro rodinný výlet. Za každého počasí se tady spolehlivě zabaví nejen děti, ale i dospělí, kteří se společně přenesou do jedinečného pohádkového světa a prožijí nečekaná dobrodružství, ale i pohádkový příběh psaný samotnou pohádkovou říší a jejími obyvateli.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Vydejte se s pohádkovými bytostmi na cestu kouzelným ztraceným světem a temným sklepením a objevujte tajemné indicie z pohádkového příběhu. Po celý rok je zde připravený bohatý seznam akcí, divadlo pro děti i další doprovodné aktivity.

V Pohádkové říši najdete tvořivé dílny, které zaručeně zabaví nejen děti a to na opravdu dlouhou dobu. Podle toho, co vás baví a jak jste zruční, zvolíte typ tvoření a pustíte se do práce. Můžete se těšit třeba na malování na textil, sádru, sklo, dřevo nebo keramiku. Pokud vás samotné malování neláká, zkuste si s dětmi vyrobit ze dřeva třeba kolébku pro panenku nebo pořádné auto. Pro zručné děti a rodiče je připravené tvoření z hlíny a holčičky či větší slečny si můžou vyrobit třeba šperk z korálků a drátků.

V blízkosti tvořivých dílen jsou dvě velké dětské herny pro malé i velké děti, kde se malí i velcí zabaví u spousty stavebnic, hlavolamů, dřevěných hraček a skládaček. V této části je také stylová pohádková cukrárna se spoustou domácích zákusků a výbornou kávou. Novinkou pro letošní rok je království hlavolamů, pro malé, větší i největší děti a hravé dospěláky.

Hlad zažene stylový Hostinec u loupežníka Bambitky pro všechny vyhladovělé pocestné, kde hladovce obslouží pohádkové bytosti. I v restauraci je dětský koutek a vedle venkovní zahrádky dokonce krásné dřevěné dětské hřiště. Prostě ráj pro děti…

Pohádková říše Fábula
Masarykova 362
394 70 Kamenice nad Lipou

Tel.: +420 608 601 500
Web: www.pohadkova-rise.cz

Otevírací doba v roce 2014:
květen, červen: So  10- 17, Po – Pá  školy a školky, skupinové výlety – NA REZERVACI

červenec, srpen: Po – Ne  10 – 18

září, říjen: So  10 – 17

listopad, prosinec: zavřeno


GPS souřadnice

49.2993921, 15.0763273 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 17' 57.81145'', E 15° 4' 34.77812''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentáře k Pohádková říše Fábula

 1. Blanka

  Super výlet! Celá rodina si ho velice užila.. Největší úspěch měla čarodějnice v pohádkovém sklepení.

 2. Eva

  Spoustu her a zajímavý program. Moc se nám tam líbilo, určitě přijedeme zas!

 3. Veronika

  Velmi krasne misto pro rodiny s detmi. Vyziti jak pro deti,tak pro dospele. Urcite prijedeme znova!

 4. Jaroslava

  Obrovsky zazitek! Vylet na cely den. Je zde mnoho cinnosti, her a akti it, ktere jsme vsechny stihli vyzkouset. Pristi rok se vratime urcite znovu. Deti i my (rodice) byly z vyletu nezkutecne nadseni.

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu