mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZoologická zahrada – Jihlava

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+3)
Loading...
Orientační mapka výletu

ZOO Jihlava leží téměr v centru města v malebném údolí říčky Jihlávky. Přestože nechybí zvlněný terény, zalesněné svahy, vodní plochy a skály, procházka areálem je velmi pohodlná a přímo stvořená pro děti.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

ZOO Jihlava se specializuje na chov kočkovitých šelem, pečuje o největší kolekci drápkatých opic v České republice a je to také jediná ZOO, chovající jedovaté hady. Pro děti je připraven netradičně řešený moderní dětský koutek s úžasným tobogánem a spoustou dalších atrakcí. Velice oblíbená je i kontaktní dětská zoo a motorový vláček.

Najdete tu i letní restauraci, cukrárnu, bar a butik s upomínkovými předměty.

Zoologická zahrada v Jihlavě se návštěvníkům představuje jako ZOO bez mříží – přírodní výběhy opic, rysů a dalších zvířat jsou navrženy tak dokonale, že ani Vám, ani zvířátkům nebrání ve výhledu kovové bariéry.
Těšit se můžete až na 150 druhů exotických zvířat včetně těch ohrožených. ZOO Jihlava Vám nabízí celkem tři pavilony. Pavilon Exotárium, kde se nacházejí opice a plazi. Dále pavilon šelem a amazonský pavilon.
Pokud se vydáte do této zoologické zahrady, pak si nenechte ujít návštěvu africké vesnice Matongo, která Vás jistě okouzlí. Velice zajímavá je také expozice pro medvědy malajské s proudící vodou a skalními průrvami.

ZOO Jihlava
Březinovy sady 10
586 01 Jihlava
Tel.: 567 573 730
web: www.zoojihlava.cz

Otevírací doba:

duben a říjen: 9:00 – 17:00
květen až září: 8:00 – 18:00
listopad až březen: 9:00- 16:00
Otevřeno je každý den po celý rok.

Zdroj fotek: http://www.zoojihlava.cz


GPS souřadnice

49.3965889, 15.5944728 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 49° 23' 47.72004'', E 15° 35' 40.10208''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentář k Zoologická zahrada – Jihlava

  1. Dana Bergerová

    ZOO doporučuji, ale raději si vezměte s sebou svačinu, protože v ZOO je pouze jeden malý kiosek se smaženým sýrem a ledňáky…

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu