mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZámek Jezeří, Horní Jiřetín

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Zámek Jezeří patří mezi nejzajímavější objekty v České republice a okolní krásná příroda přímo vybízí k návštěvě tohoto pozoruhodného objektu. Zámek byl kdysi sídlem rodu Lobkowiczů a představoval významné kulturní a společenské sídlo.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

V minulosti byl zámek Jezeří vystaven nezájmu a po dlouhá léta chátral. Zajímavostí je také to, že zde bylo několik let vězení pro zajaté důstojníky. Až v roce 1996 byly zahájeny rekonstrukční opravy, ale vzhledem k velikosti areálu jsou realizovány dodnes. V letošním roce můžete navštívit již 10 zpřístupněných  místností. Pro návštěvníky jsou připraveny dva prohlídkové okruhy. První okruh Vás zavede do zámeckých interiérů, kde můžete spatřit zámeckou kapli a dva lovecké pokoje. Dále nahlédnete do severozápadního křídla zámku. Těšit se můžete na apartmá kněžny, které je tvořeno tzv. „Malým“ salonem, šatnou, pracovnou, koupelnou a ložnicí kněžny. V případě zájmu si můžete prohlédnout i severní věž  s pokoji služebnictva.

Druhý prohlídkový okruh Vám nabídne velice zajímavé sklepení, kde pobývají pohádkové bytosti a strašidla. Tato prohlídka je ideální především pro děti. Pro návštěvníky je dále také zpřístupněna zámecká stříbrnice (výstavní prostor), kde můžete obdivovat zvířecí lebky ze soukromé sbírky pana MVDr. Přemysla Rabase. Součástí zámku byl i velice rozlehlý anglický park,z něhož se do dnešních dnů dochovala pouze spodní část.

Poblíž zámku, který se nachází v Horním Jiřetíně, se dá pohodlně zaparkovat.

Státní zámek Jezeří
435 43 Horní Jiřetín
email: zamek.jezeri@usti.npu.cz
Tel.: 602 626 430
Web:  www.zamek-jezeri.cz

Zdroj fotografií: Národní památkový ústav.


GPS souřadnice

50.5731, 13.5471845 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 34' 23.16'', E 13° 32' 49.8642''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu