mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůTiské stěny – Tisá

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Dnes se vydáme na Tiské skály, které se nacházející se na jihozápadním okraji Labských pískovců. Svojí velikostí sice nemohou konkurovat Prachovským skalám či dokonce Hruboskalsku, ale zato Vás okouzlí nádhernými pohledy na pískovcové útvary a panenskou přírodu. Tiské skály se rozprostírají na ploše necelých 100 hektarů nad vesnicí Tisá.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Pro návštěvníky jsou zřízeny dva prohlídkové okruhy, jež prochází četnými labyrinty skalních věží, úzkými soutěskami a roklemi. V nejvyšším bodě dosahují Tiské stěny nadmořské výšky 613 metrů a v délce necelého kilometru na východ končí u restaurace Turistická chata. Tiské stěny jsou součástí rozsáhlé pískovcové tabule, která vznikla přibližně před 90 milióny let v křídovém období druhohor.  Prohlédnout si zde můžete až 70 pískovcových útvarů, které svými tvary připomínají různé obličeje či zvířata.

Prohlídka Tiských skal je nenáročná a nezabere víc jak dvě hodiny. Navštivte nedalekou rozhlednu na Děčínském Sněžníků, odkud se můžete kochat nádherným romantickým výhledem až k Ještědu. Na druhé straně zase můžete vidět přes pískovcové útvary Saského Švýcarska až k Drážďanům. Povolte uzdu své fantazii v říši skal, které vytvářející krásný kontrast mezi nebem a zemí.

Oblast Tiských stěn  je tradiční oblastí pískovcového horolezectví. První horolezecké výstupy se zde uskutečnily již počátkem 20. století. Od té doby zde vzniklo mnoho horolezeckých cest všech stupňů obtížnosti.

Tiské stěny v obci Tisá jsou přístupné celoročně, v sezóně se platí vstupné a parkovné.

Tiské stěny
Tisá 205
403 36 Tisá
Web: http://www.tisa.cz/

Zdroj fotek: tisa.cz


GPS souřadnice

50.7869275, 14.0260843 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 47' 12.939'', E 14° 1' 33.90348''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Komentáře k Tiské stěny – Tisá

 1. Michal Devěmil

  Byl tam někdo z Vás osobně?

 2. Veronika Hiršlová

  Já :-)

 3. Gabriela Matoušová

  já tam byla a líbilo se nám.Rádi bychom znova opět tam jeli!!!Doporučuji!!!!

 4. Veronika Hiršlová

  Jj.pěkné místo,doporučuju. :-)

 5. starosta Tisé

  Pěkně Váz zveme: přijeďte se přesvědčit!

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu