mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSkanzen Zubrnice

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Skanzen Zubrnice je umístěn  v kopcovité krajině Českého středohoří a patří mezi vůbec nejmladší skanzen v České republice. Vznikl v 70. letech 20. století a nachází se zhruba 15 kilometrů od Ústí nad Labem. Velkou zajímavostí je především to, že je velká část objektů vybudovaná z místních domů uprostřed skutečné vesnice.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Návštěvníci mohou shlédnout roubené zemědělské usedlosti s interiérovými a exteriérovými expozicemi včetně unikátní teplovzdušné sušárny na ovoce. Dominantou návsi je barokní studna, která pochází z roku 1695 a byla sem převezena ze Střížovic u Českého Újezdu roku 1977.  Dále si můžete prohlídnout vesnické školy,výměnek, hrázděnou stodolu,  starý obchod a kostel s pravidelnými výstavami. V kůlnách jsou k vidění i hospodářské vozy a náčiní pro práci s půdou. Roubený dům čp. 61, jako cenný doklad lidového stavitelství Českého středohoří byl upravován svépomocí pracovníky muzea.  K vidění jsou stavby roubené, hrázděné i zděné. Velkou chlobou je též malý vodní mlýn, který je na horní pohon napájený z Lučního potoka.

Další zvláštností je také to, že tento skanzen je jediný, kam lze dojet po historické železnici prastarou lokálkou. Pod vesnicí můžete také navštívit malé nádraží s muzejní expozicí dopravy. Soubor lidové architektury v krajině Českého středohoří rozhodně stojí za návštěvu.

Muzeum lidové architektury Zubrnice
403 23 Velké Březno
Tel.: 475228267
email: info@zubrnice.cz


GPS souřadnice

50.649458, 14.2203927 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 38' 58.0488'', E 14° 13' 13.41372''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu