mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůChrám chmele a piva Žatec

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+4)
Loading...
Orientační mapka výletu

Severočeské město Žatec je známé především pro svůj prvotřídní chmel a právě díky své kvalitě dosáhl světové proslulosti a je používán pro pivovary na celém světějeho. Jeho zdejší pěstování, zpracování i obchod je neoddělitelnou součástí života v Žatci.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Balírny, sušárny, sklady a další chmelařské  stavby nalezneme na Pražském předměstí, které leží jižně od centra. Díky jejich unikátnosti se právě tato čtvrť aspiruje na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. V jejím srdci poblíž Chmelařského muzea vzniká unikátní Chrám chmele a piva. Pivo se v Žatci vaří již 700 let a zdejší chmel využívá několik světových pivních značek.

Nenechte si ujít unikátní čtvrť, kde spatříte mnoho atrakcí  jako např. unikátní 3D výtah, orloj nebo bludiště z chmelových žoků. Chrám je stále ve výstavbě  a postupně se otevírá.

Žatec je těsně spjat nejen s chmelem, ale také s pivem . Na místě starodávného hradu na severním konci centra můžete spatřit známý pivovar, pokusný pivovárek funguje i v Chmelařském institutu, nový minipivovar vznikl i v Chrámu. Jednou z nekrásnějších staveb industriální architektury na přelomu 19. a 20. století je bývalý Dreherův pivovar, stojící v blízkosti nádraží Žatec-západ.

Při návštěvě města si nenechte ujít ani malebné historické centrum s náměstími s radnicí a historickými domy s podloubími, zbytky městského opevnění nebo synagogou a křivolakými uličkami bývalé židovské čtvrti.

Chrám chmele a piva Vám nabídne opravdu pestrý program, který je vhodný pro všechny věkové kategorie. Chcete-li tedy odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva, pak se vydejte právě do tohoto chrámu.

Otevírací doba Chrám chmele a piva:
ÚT-NE od 10.30 do 17.00 hod., Chmelařské muzeum od PO do SO 10.-17.00 hod.

Chrám chmele a piva
nám. Prokopa Velkého 1951,
438 01 Žatec
Tel.: 415 211 610
Web: http://chchp.cz

Zdroj fotek: chchp.cz


GPS souřadnice

50.3245997, 13.5445131 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 19' 28.55892'', E 13° 32' 40.24716''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu