mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůZámek Zákupy

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Pokud Vás zajímají jedinečné soubory vybavení císařských salonů z poloviny 19. století., pak si nenechte ujít návštěvu zámku Zákupy. Rozsáhlý zámek na okraji stejnojmenného městečka stojící na místě starší tvrze Vám jistě utkví dlouho v paměti. Městečko Zákupy se nachází východně od České Lípy.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

V místě dnešního zámku stála již ve 14. století gotická tvrz, která patřila rytířům ze  Smojna. V roce 1365 se již v Zákupech objevují páni z Vartemberka, jimž Zákupy patřily až do druhé poloviny 15. století. Renesanční zámek byl vybudován v letech 1548-1552 a to Zdislavem Berkou z Dubé. Později byl renesanční zámek postavený Berky přestavěn a dnes se uvádí jako barokní památka.

V roce 1847 bylo zákupské panství předáno do osobního vlastnictví rakouskému císaři Ferdinandu V. Dobrotivému, který zámek využíval jako letní sídlo. Těšit se můžete na 160 let staré papírové tapety,  garnyže, lustry, závěsy a nábytek s původními potahy. Jistě Vás uchvátí i unikátní nástropní malby a dekoratérské výtvory malíře Josefa Navrátila a také pozoruhodný luxusní výtah v interiérech. Velice cenná je též zahrada založená v době přestavby zámku v letech 1665-1715. Její dominantu tvoří nádherné terasy, které si jistě oblíbíte.

Nezapomenutelný zážitek pro Vás a vaše děti jistě bude zdejší medvěd Medoušek, chovaný v zámeckém příkopu. Na zámku v Zákupech se celoročně konají různé akce jako např. Oslavy výročí narození Františka Josefa I., Zákupské slavnosti, Městský karneval a mnohé další.

Zámek Zákupy
Borská 1
471 23 Zákupy
tel: 487 857 278
Web: www.zamek-zakupy.cz

Zdroj fotek: www.zamek-zakupy.cz


GPS souřadnice

50.6875309, 14.6437125 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 41' 15.11124'', E 14° 38' 37.365''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu