mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůTuristické informační centrum Jablonec nad Nisou

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi
Loading...
Orientační mapka výletu

Jablonecké kulturní a informační centrum nabízí celoročně informace o zajímavostech v okolí města Jablonec nad Nisou (region Českolipsko a Jizerské hory) a turistické oblasti Českolipsko.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Kontakty na infocentrum Jablonec nad Nisou

Město: Jablonec nad Nisou
Ulice: Kostelní ulice č.p. 1 (Dům manželů Jany Josefa V.
Scheybalových)
PSČ: 466 01
Telefon: 774 667 677
Fax: 483 311 370
Email: info@jablonec.com
WWW: www.jablonec.com

Turistické informační centrum – informace

Provozní doba:

Turistické informační centrum

Po – Pá 9 – 17 h

So 10 – 13 h

červenec a srpen navíc Ne 10 – 13 h

 

Památník Jany a Josefa V. Scheybalových

Po – Pá 9 – 17 h

So 10 – 13 h

 

Galerie

Po – Pá 9 – 17 h

So 10 – 13 h

Ve státní svátky zavřeno

Člen A.T.I.C. ČR. V informačním centru je možné využít veřejný internet.

Dům manželů Scheybalových

Zdroj dat : Czechtourism.cz

 

Bývalá fara v Jablonci nad Nisou dostane novou tvář

Bývalá fara čp. 1 v Kostelní ulici představuje společně s kostelem sv. Anny jednu z nejstarších a nejvýznamnějších stavebních památek města a také neopominutelnou dominantu v původním centru obce. Její přeměna, jedna z nejnáročnějších stavebních akcí ve městě, je dokončena. Dům bude sloužit jak občanům města, tak turistům, k podání komplexních informací z oblasti cestovního ruchu a kultury. V přízemí bude umístěno turistické informační centrum, v prvním patře městská galerie a v podkroví Památník Jany a J. V. Scheybalových.

Od druhé poloviny 60. let minulého století obývali dům bývalé fary manželé Jana a Josef V. Scheybalovi. Řadí se k nejvýznamnějším osobnostem Jablonecka i Libereckého kraje. Věnovali se národopisu, lidové kultuře, památkové péči, místopisu a regionální historii. Vytvořili pozoruhodné umělecké sbírky a obsáhlou knihovnu. Josef V. Scheybal byl výborným kreslířem a talentovaným ilustrátorem. Díky němu a jeho manželce má Liberecký kraj obsáhlý vědecký a umělecký dokument zachycující jeho památky lidového umění, krajinu i přírodu.
Po smrti manželů připadl objekt městu, které se rozhodlo uctít jejich památku a zrekonstruovat dům nesoucí jejich jméno a odkaz.

Rekonstrukce probíhala pod dohledem odborníků a byla realizována z projektu podpořeného EU v Regionálním operačním programu NUTS II Severovýchod, oblast podpory 3.1 Rozvoj infrastruktury cestovního ruchu a jejím cílem byla stavební rekonstrukce objektu a jeho přeměna na Dům Jany a Josefa V. Scheybalových.

K zahájení provozu v nových prostorách dochází 26. 11. 2012, kdy bude Dům manželů a Jany Josefa V. Scheybalových veřejnosti otevřen poprvé.


GPS souřadnice

50.7232786, 15.1684234 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 43' 23.80296'', E 15° 10' 6.32424''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu