mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Severák – Jizerské hory

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+1)
Loading...
Orientační mapka výletu

Lyžařský areál Severák se nachází nedaleko Jablonce nad Nisou a patří mezi  nejchladnější místa  Jizerských hor. Široké a mírné sjezdové tratě jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Středisko nabízí velké množství dětských lyžařských vleků s různě náročnými sjezdovými tratěmi, které umožňují dobrou výuku malých i dospělých lyžařů. Jistě Vás potěší i moderní dětské výukové hřiště  s mnoha atrakcemi, pojezdovým kobercem a kolotočem. Celkem ski areál Severák nabízí 15 míst k lyžování nebo pro snowboardisty.

Vyznavači snowboardingu mohou využít snowpark se 6 překážkami a 2 skoky. Severák přímo protínají běžecké tratě Jizerské magistrály.  Sjezdovka Jih je vhodná i pro náročnější lyžaře.

Celková délka upravovaného povrchu činí téměř 5 kilometrů.  Areál je vybaven moderním zasněžovacím systémem. Dopravu v tomto středisku  zajišťuje 6 vleků pro dospělé, dětský koberec a další 4 dětské vleky. Samozřejmě i lyžařský areál Severák pořádá velice oblíbené večerní lyžování.

Těšit se můžete na kvalitní skiservis, půjčovnu lyžařského vybavení a občerstvení. Na Severák jezdí skibusy z nedalekého Jablonce nad Nisou, kde je také zastávka ČD – cca 8 km. Návštěvníci s vlastním automobilem mohou využít neplacené parkoviště přímo pod sjezdovkou.

Lyžařská střediska v Jizerských horách vynikají skvělými podmínkami jak pro sjezdové, tak i pro běžecké lyžování.

Zdroj fotek:  www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

50.7772, 15.1857 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 46' 37.92'', E 15° 11' 8.52''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu