mapka Karlovarský kraj Ústecký kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Jihomoravský kraj Zlínský kraj Moravskoslezký kraj Olomoucký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj

nebo vybírejte podle turistických regionůSki areál Tanvaldský špičák – Jizerské hory

Hlasujte: nelíbí se milíbí se mi (+2)
Loading...
Orientační mapka výletu

Tanvaldský špičák je největší lyžařský areál v Jizerských horách. Těšit se můžete až na 6 km sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Tanvaldský špičák je jedním z nejlépe vybavených lyžařských středisek Jizerských hor.

Pošlete nám na e-mail info@vlastiveda.cz Váš tip na prima výlet a vyhrajte každý měsíc trička!

Vrchol měří 830 m a vede z něho několik sjezdovek a vleků. Na vrchu Špičák naleznete rozhledna s turistickou chatou. V roce 2003 byla zprovozněna nová čtyřsedačková lanová dráha a nový dvoumístný kotvový vlek, což podstatně zkracuje čekací doby při odbavení. Ski areál Tanvaldský špičák vám přináší i 200 metrů dlouhý snowpark. Velkou výhodou jsou parkoviště přímo u nástupu na lanovou dráhu a vleky – parkování je v ceně jízdného. Připraveno je pro vás tedy celkem 5 lyžařských vleků různých délek a čtyřsedačková lanovka.

Běžkaře potěší i to, že zimní tředisko Tanvaldský špičák je přímo napojeno na běžecké tratě Jizerské magistrály, konkrétně spojnicí ze Sedla pod Špičákem na Knajpu o délce 6 km, která je průběžně strojně upravována. Středisko nabízí i večerní lyžování. Areál je vhodný i pro příznivce snowboardingu. Dále je zde možnost zapůjčení a servisu lyžařského vybavení, lyžařská škola, občerstvení, restaurace. Středisko je dostupné několika skibusy, vlaková zastávka Tanvaldský Špičák je vzdálená jen cca 500 metrů.

Lyžování v Jizerských horách je pro mnoho lyžařů zajímavým zážitkem a určitě stojí za zkoušku.

Zdroj fotek: www.holidayinfo.cz


GPS souřadnice

50.7531, 15.2819 (latitude/šířka, longitude/délka)

N 50° 45' 11.16'', E 15° 16' 54.84''Výlet - mapa okolíVíte, že turistika spojená se zábavou je Geocaching?Pridat.eu

Napište nám komentář k tomuto článku
Tipy na výlety v regionu